AFSÜ’nün Rehabilitasyon Merkezi İçin Açılış Töreni Düzenlendi

AFSÜ’den sağlık hizmeti alan hastalar ve hasta yakınları için önemli bir ihtiyacı giderecek olan Ömer-Zilif Halaç Hasta Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve Hastane Konukevi için Zafer Sağlık Külliyesinde açılış töreni düzenlendi. AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, törende yaptığı konuşmada ağır bakım gerektiren hastalar açısından çok önemli bir amaca hizmet edecek olan merkezin, hasta yakınları için de konukevi olarak kullanılacağını söyledi.

AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi arkasında inşaatı tamamlanan merkezin açılış törenine Vali Gökmen Çiçek, Cumhurbaşkanı Irak Özel Temsilcisi ve Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Orhan Koç, il protokolünün diğer üyeleri, Birlik Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Alacacı, Fazlı Halaç, Macide Halaç, Özcan Halaç, Zeynep Başak Halaç ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

Prof. Dr. Okumuş: “Hastalarımıza, sağlık sorunları olduğu için değil insan oldukları için hizmet verilmesi gerektiği bilinci ile yaklaşıyoruz.”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ilk olarak kürsüye gelen AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, “17 Temmuz 2020’de yine sizlerin katılımıyla merkezimizin temel atma törenini gerçekleştirmiştik. Ne mutlu, bugün de açılışını gerçekleştiriyoruz.” diyerek sözlerine başladı. Ülkemizin son yıllarda çok güçlü bir ilerleme göstererek, sağlık alanında da gelişmiş ülkelerle yarışır hâle geldiğine dikkat çeken Prof. Dr. Okumuş, Türkiye’nin yeni ve modern tesisleri, güçlü ve eğitimli personeli, modern tıbbi cihaz parkları ile sağlık alanında iyi bir noktada olduğunu kaydetti.